top of page
Brain Rembrandt style 3.png
Notebook_edited.png

Kā pārvarēt visbiežāk sastopamos baiļu veidus?

Katru dienu mēs dzīvē piedzīvojam bailes. Vai tās ir bailes nomirt, bailes no neveiksmes, bailes kļūdīties, bailes, ka Tavs uzņēmums bankrotēs u.c.. Mēs dzīvojam pasaulē, kur bailes ir visapkārt. Neatkarīgi no tā, vai tās ir bailes no nezināmā, vienmēr pastāv iespēja, ka mēs varam tikt ievainoti.


Jūs neesat viens. Ir daudzi cilvēki, kas ir izgājuši cauri līdzīgām sajūtām un mācījušies no savām kļūdām un pārvarējuši savas bailes.


Ir daudz dažādu baiļu veidu. Daži cilvēki to izjūt kā trauksmes sajūtu, citi to izjūt kā pārpūles sajūtu. Neatkarīgi no jūsu pieredzes, baiļu tēma ir kaut kas, kas būtu jāapspriež padziļināti. Viena lieta, ko jūs varat darīt, lai palīdzētu sev emocionāli, ir uzzināt vairāk par tēmu bailes.


Bailes ir kara stāvoklis starp smadzenēm un ķermeni.

Bailes ir viena no lielākajām problēmām, ar ko mēs saskaramies kā cilvēki. Cilvēka smadzenes ir radītas, lai pasargātu mūs no draudiem. Mums ir milzīgs neironu tīkls, kas veltīts šim uzdevumam, un mēs nepārtraukti strādājam, lai palielinātu mūsu spēju reaģēt savlaicīgi. Rezultātā, saskaroties ar negaidītu vai biedējošu notikumu, mēs varam viegli kļūt pārņemti.


Kas ir bailes? Bailes ir apziņa, ka jūs varat būt briesmās vai nedrošā situācijā. Tas var būt rezultāts - bail par kaut ko, kas var notikt vai vienkārši bail no kaut kā.


Kas slēpjas aiz tavām bailēm? Vai kā tavas vajadzības ir saistītas ar bailēm?



Ir bailes, kuras var novērst, mainot reakciju uz bailēm. Izmantojot noteiktas reaģēšanas stratēģijas. Bet ir arī tādas bailes, kuras atkārtojas, lai kā tu censtos uz tām iedarboties. Tās neiet prom, jo tās ir cieši saistītas ar tavām vajadzībām, kuras netiek pietiekoši apmierinātas.


Parasti tās ir fona bailes un trauksme.

Lai tās novērstu un “aizvāktu” no savas dzīves, svarīgi saprast, ar kādām vajadzībām tās ir saistītas.


Baiļu veidi


Zemāk dažas idejas, kas varētu slēpties aiz tavām bailēm. Kopsavilkumu apkopojis psihoterapeits Aleksandrs Kuzmičevs:


bailes no apkārtējo vērtējuma (ko par mani padomās, ko teiks, ja nu par mani smiesies) ➡️ tev nepietiek atzinības;


bailes no nāves (ja nu es tagad nomirstu no paaugstināta spiediena, insulta, gaisa trūkuma, vīrusa) ➡️ tev trūkst drošības;


bailes no vientulības (man būs slikti, ja palikšu viena, ja neviena nebūs blakus) ➡️ tev trūkst uzmanības un pieņemšanas;


bailes būt atraidītai (ar mani nerunās, mani aizmirsīs, no manis novērsīsies) ➡️ tev trūkst pieņemšanas;


bailes no nodevības (viņš/ viņa mani apkrāps, aizies no manis) ➡️ tev nepietiek varas un pieņemšanas;


bailes no kontroles zaudēšanas (ja nu es sajūku prātā, ja nu zaudēšu kontroli, ja izdarīšu ko briesmīgu) ➡️ trūkst drošības un atzinības;


bailes no neveiksmes (ja man neizdosies, ja es nevarēšu, ja netikšu galā) ➡️ tev nepietiek atzinības;


bailes no konfliktiem (ja saruna kļūs rupja, ja nu kāds kļūs pret mani agresīvs, vardarbīgs, ja kādam neizturēs nervi) ➡️ trūkst drošības;


bailes no pazemojuma (ja kāds mēģinās mani aizskart un pazemot) ➡️ trūkst pieņemšana;


bailes no negatīvām pārmaiņām (ja nu uz priekšu būs sliktāk, ja manas ieguldītās pūles būs nepietiekamas) ➡️ trūkst drošības un komforta.


Varbūt kādas bailes un tas, kas trūkst tevi uzrunāja. Bet pie kādas no atbildēm, liekas, nu, nē, tas nav par mani, man ir savādāk. Tā var būt, jo katrai mums ir savs stāsts.


Kā uzvarēt bailes?


Svarīgi ir uzdot jautājumu: “Kas ir aiz manām bailēm?” Un sev atzīt, kas tas patiesībā ir, kas trūkst, ir par maz.


Zinot, kas trūkst, tu varēsi spert soli tālāk un meklēt –“Kā es varu trūkstošo sev nodrošināt? Kur man to meklēt? Cik daudz man vajag, lai būtu pietiekoši (un bailes pazustu)?”

Tie nav viegli jautājumi. Bet tie ir svarīgi jautājumi un vēl svarīgākas ir atbildes, un sekojošā rīcība – ja vēlies izmaiņas, ja vēlies atbrīvoties no bailēm.


Ja, vēlies profesionāļu palīdzību, iesakām sākt šeit: https://www.facebook.com/LauraCelminaCoach



Šeit ir vēl:

Daži padomi, kā pārvaldīt bailes:

  1. Nekoncentrējieties uz pasākuma iznākumu. Atzīstiet, ka, visticamāk, visu dienu reizēm jutīsieties sarūgtināts vai bailīgs. Neļaujiet šai emocijai kontrolēt jūsu trauksmes sajūtas un pārņemt jūs.

  2. Rūpīgi izvēlieties risinājumus. Ir svarīgi, lai jūs nemēģinātu atrisināt visas savas bailes uzreiz, bet drīzāk izvēlētos vienu vai divas lielas bailes, kurām jāpievēršas vispirms, un strādātu pie tām vispirms.

  3. Pieņemt, ka jūsu bailes būs tur kādu laiku . Izlieciet tos no sava prāta uz labu dienas daļu, un laika gaitā, tās mazāk Jūs traucēs.

  4. Lai cīnītos ar bailēm, jums ir jāspēj domāt par to, kas notiek jūsu dzīvē, nevis tikai reaģēt.

  5. Izmantojiet terminu “bailes”, lai izskaidrotu dažādas jūtas.

  6. Identificējiet savas bailes un uzziniet, kā tās mazināt.


Ir grūti kļūt par iedvesmu saviem draugiem un ģimenei, ja jūs pastāvīgi uztraucaties par visu un baiļojaties. RigaBrain® seansi var palīdzēt jums samazināt jūsu raizes, stresu un bailes, koncentrējoties uz pozitīvo. Man pašam manas bailes pazuda pēc manām RigaBrain® vizītēm. Tagad es esmu pārliecināts un relaksēts saskarsmē ar svešiniekiem!

Ja vēlies izmēģināt un strādāt ar sevi, tad izpēti RigaBrain® un es varu palīdzēt Tev sasniegt Tavus mērķus, palīdzot tavam prātam pārvarēt viņa bailes!


______________

- baiļu pārvaldība - baiļu mazināšana - veidi, kā mazināt savas bailes - veidi, kā pārvarēt bailes - stratēģijas, lai cīnītos ar bailēm - veidi, kā pārvarēt bailes - stratēģijas, kā pārvarēt bailes - kā tikt galā ar trauksmi - trauksmes traucējumi - trauksmju ārstēšana - trauksmju un panikas ārstēšana - baiļu pārvarēšana - bailes un nemiers - baiļu pārvarēšanas paņēmieni - baiļu pārvarēšanas padomi - kā kontrolēt savas bailes - kā tikt galā ar savām bailēm; - pārvarēt savas bailes - kā tikt galā ar savām bailēm - veidi, kā tikt galā ar savām bailēm

Comments


bottom of page