top of page
Brain Rembrandt style 3.png
Notebook_edited.png

Kāpēc bērni dažreiz raksta burtus spoguļattēlā? Kā RigaBrain® var palīdzēt?

Vai esat pamanījuši, ka jūsu bērns dažkārt raksta burtus vai ciparus spoguļattēlā? Piemēram, burts "b" tiek uzrakstīts kā "d", vai cipars "3" izskatās kā apgriezts "E". Šī parādība ir biežāk sastopama bērnu agrīnajos mācību gados, un bieži vien tas rada bažas vecākiem. Bet kāpēc tas notiek un ko tas liecina par bērna smadzeņu darbību?



Kas izraisa spoguļrakstu?

Spoguļraksts, vai arī reversais rakstīšanas veids, ir saistīts ar smadzeņu attīstību un nervu savienojumiem. Bērni, kuri vēl mācās atpazīt un atšķirt burtus un ciparus, reizēm tos apgriež, jo viņu smadzenes vēl strādā pie pareizās vizuālās formas iegaumēšanas. Tas ir dabisks process, un lielākajā daļā gadījumu bērns šo problēmu pārvar ar laiku, attīstoties smadzeņu plastiskumam.


Šo fenomenu bieži saista ar smadzeņu kreisās un labās puslodes mijiedarbību. Kreisā puslode parasti ir dominējoša valodas un loģikas funkcijās, kamēr labā puslode ir vairāk saistīta ar vizuālo un telpisko uztveri. Kad bērni mācās rakstīt, viņu smadzenes intensīvi strādā, lai integrētu šīs abas funkcijas, un spoguļraksts var būt daļa no šī procesa.


Kad būtu jāuztraucas?

Ja spoguļraksts saglabājas pēc pirmsskolas vecuma vai rada ievērojamas grūtības mācību procesā, tas var liecināt par specifiskām mācīšanās grūtībām, piemēram, disleksiju. Disleksija ir neiroloģisks stāvoklis, kas ietekmē spēju precīzi un tekoši lasīt un rakstīt. Lai gan disleksija nenozīmē intelektuālu nepietiekamību, tai nepieciešama atbilstoša pieeja un atbalsts.


Emocionālā labilitāte un spoguļrakstīšana: bērnu neirologa skatījums

Emocionālā labilitāte, kas raksturojas ar ātrām un biežām emocionālām svārstībām, var ietekmēt bērna spēju koncentrēties un apgūt jaunas prasmes, piemēram, rakstīšanu. No bērnu neirologa skatījuma, šī emocionālā nepastāvība var būt saistīta ar smadzeņu attīstības īpašībām, kas var izpausties arī kā spoguļrakstīšana. Kad bērna smadzenes piedzīvo grūtības regulēt emocijas, tas var traucēt arī kognitīvo funkciju, piemēram, vizuālās informācijas apstrādi un pareizu burtu veidošanu. Neironu tīklu nesaskaņotība šajos gadījumos var novest pie tā, ka bērns raksta burtus apgrieztā veidā, un tas var būt signāls, ka bērnam ir nepieciešams atbalsts, lai palīdzētu nostiprināt gan emocionālo stabilitāti, gan rakstīšanas prasmes.


Kā RigaBrain® var palīdzēt?

RigaBrain® smadzeņu treniņu sesijas, izmantojot NeurOptimal® Dynamical Neurofeedback® tehnoloģiju, var palīdzēt bērniem uzlabot smadzeņu pašregulācijas spējas. NeurOptimal® sistēma ir radīta tā, lai palīdzētu smadzenēm efektīvāk reaģēt uz tām sniegtajām neiroloģiskajām informācijām. Tas var uzlabot bērna spēju apstrādāt vizuālās un valodas informācijas un tādējādi samazināt spoguļraksta fenomenu.


Dynamical Neurofeedback® sesijas palīdz smadzenēm kļūt elastīgākām un efektīvākām, ļaujot tām ātrāk un precīzāk reaģēt uz izaicinājumiem, piemēram, burtu un ciparu atpazīšanu un pareizu to rakstīšanu. Tas var arī uzlabot uzmanību, koncentrēšanās spējas un vispārējo mācīšanās procesu, kas ir būtiski bērniem, kuri piedzīvo grūtības ar rakstīšanu vai citām mācību jomām.


#RigaBrainAtsauksme: Daudzi vecāki, kuri ir izmantojuši RigaBrain® pakalpojumus, ir novērojuši uzlabojumus bērnu rakstīšanas prasmēs un kopējā mācīšanās spējās pēc NeurOptimal® Dynamical Neurofeedback® seansiem. Smadzeņu treniņš palīdz bērniem apgūt jaunas prasmes un efektīvāk tikt galā ar izaicinājumiem.


Ja jūsu bērns piedzīvo grūtības ar spoguļrakstu vai citām mācīšanās jomām, apsveriet iespēju izmantot RigaBrain® pakalpojumus, lai palīdzētu viņam attīstīt savas smadzeņu darbības spējas un nodrošinātu veiksmīgu mācību procesu nākotnē.


RigaBrain® - palīdzam jūsu bērnam sasniegt vislabāko smadzeņu darbības potenciālu!

Comments


bottom of page