top of page
Brain Rembrandt style 3.png
Notebook_edited.png

Nakts enurēze bērniem: Izpratne un risinājumi

Nakts enurēze (čurāšana gultā), pazīstama arī kā gultas slapināšana, ir izplatīta problēma bērnu vidū. Aptuveni 15% piecgadīgo un 5% desmitgadīgo bērnu piedzīvo šo neērtību. Lai gan tas ir biežāk sastopams zēniem, tas var skart jebkura dzimuma bērnus un radīt ievērojamu diskomfortu gan bērnam, gan vecākiem.


Kas ir nakts enurēze?

Nakts enurēze ir stāvoklis, kad bērns vecumā, kad viņam vajadzētu būt spējīgam kontrolēt urīnpūšļa darbību, nakts laikā turpina slapināt gultu. Šis stāvoklis var būt primārs, ja bērns nekad nav bijis sauss naktīs, vai sekundārs, ja problēma sākas pēc tam, kad bērns jau ir bijis sauss ilgāku laiku.



Iemesli nakts enurēzei

Nakts enurēzei var būt vairāki iemesli, tostarp:

  • Ģenētiskā predispozīcija: Ja vecāki vai tuvi radinieki bērnībā piedzīvoja nakts enurēzi, ir lielāka iespējamība, ka arī bērnam būs līdzīga problēma.

  • Urīnpūšļa attīstība: Dažiem bērniem urīnpūšļa kapacitāte attīstās lēnāk, kas nozīmē, ka naktī tas var pilnībā nepietikt.

  • Hormonālie faktori: Hormons vasopresīns, kas samazina urīna veidošanos naktī, dažiem bērniem var nebūt pietiekamā daudzumā.

  • Dziļš miegs: Bērni, kuri guļ ļoti dziļi, var nepamanīt ķermeņa signālus, ka urīnpūslis ir pilns.

  • Stresa faktori: Emocionāli vai fiziski stresori, piemēram, jauna skola vai ģimenes pārmaiņas, var veicināt nakts enurēzi.


Ko saka zinātne un pētījumi par nakts enurēzi?

Enurēze jeb urīna nesaturēšana bērniem ir plaši izplatīta problēma, kas var ietekmēt bērna pašvērtējumu, attiecības un dzīves kvalitāti.

  1. Biežums un saistītie faktori:

  • Enurēzes biežums svārstās no 5% līdz 10% septiņus gadus veciem bērniem ASV (Baird, Seehusen & Bode, 2014).

  • Enurēze ir biežāk sastopama bērniem ar neiroloģiskiem bojājumiem un novēlotu nobriešanu (Järvelin et al., 1988).

  1. Psiholoģiskā ietekme un uzvedības problēmas:

  • Bērniem ar enurēzi biežāk ir uzvedības problēmas, piemēram, emocionāli traucējumi un zems pašvērtējums (Birdal & Doğangün, 2016).

  • Enurēze var būt saistīta ar emocionāliem traucējumiem un grūtībām skolā (Björnsson, 1973).

  1. Ārstēšana un vadība:

  • Primārās ārstēšanas metodes ietver uzvedības terapiju un desmopresīna lietošanu (Baird, Seehusen & Bode, 2014).

  • Ģimenes loma ir būtiska bērnu ārstēšanā, jo vecāki palīdz veicināt bērna pašvērtējumu un nodrošina nepieciešamo atbalstu (Alparslan & Kostak, 2012).

  1. Kultūras un sociālās ietekmes:

  • Kultūras faktori var ietekmēt enurēzes izplatību un bērnu psiholoģisko reakciju uz šo problēmu (Birdal & Doğangün, 2016).


Enurēze bērniem ir daudzfaktoru problēma, kas ietekmē ne tikai fizisko veselību, bet arī psiholoģisko un sociālo labklājību. Ārstēšanā ir svarīga gan medicīniskā, gan psiholoģiskā pieeja, un būtiska loma ir ģimenes atbalstam.


Kā RigaBrain® var palīdzēt?

RigaBrain® piedāvā unikālu pieeju nakts enurēzes problēmas risināšanai, izmantojot NeurOptimal® Dynamical Neurofeedback® tehnoloģiju. Šī metode palīdz uzlabot smadzeņu darbības pašregulāciju, veicinot labāku miega kvalitāti un urīnpūšļa kontroli naktīs. Mūsu statistika rāda vairākus gadījumus, kad vecāki ziņo par būtisku uzlabojumu vai pilnīgu problēmas izzušanu pēc RigaBrain® seansiem.


Veiksmes stāsti

Mums ir daudz veiksmes stāstu no vecākiem, kuru bērniem ir izdevies pārvarēt nakts enurēzi. Daudzi vecāki ziņo, ka viņu bērni pēc seansiem piedzīvo sausas naktis, kas būtiski uzlabo viņu dzīves kvalitāti un pašapziņu. Šī ir īpaši aktuāla problēma nometņu laikā, kad bērni vēlas piedalīties dažādās aktivitātēs bez bailēm no neērtībām.


Nobeigums

Nakts enurēze ir izplatīta un ārstējama problēma. Ja jūsu bērns piedzīvo šo stāvokli, ir svarīgi zināt, ka ir pieejami risinājumi. RigaBrain® seansi ar NeurOptimal® Dynamical Neurofeedback® var būt efektīvs veids, kā palīdzēt jūsu bērnam pārvarēt nakts enurēzi un uzlabot dzīves kvalitāti.


Ja vēlaties uzzināt vairāk par mūsu pakalpojumiem un to, kā mēs varam palīdzēt jūsu bērnam, sazinieties ar mums jau šodien!

Comments


!
Widget Didn’t Load
Check your internet and refresh this page.
If that doesn’t work, contact us.
!
Widget Didn’t Load
Check your internet and refresh this page.
If that doesn’t work, contact us.
bottom of page