Psihosomatika un veselība: izpratne, risinājumi un ceļš uz labklājību
Psihosomatika: kas tas ir?
Termins “psihosomatisks” attiecas uz reāliem fiziskiem simptomiem, kas rodas no prāta un emociju saspēles, nevis uz konkrētu organisku cēloni ķermenī (piemēram, traumu vai infekciju). Psihosomatiska slimība rodas no emocionāla stresa, un organismā tā izpaužas kā fiziskas sāpes vai citi simptomi. Depresija un citi psiholoģiski stāvokļi bieži var veicināt šādu izpausmju attīstību.
Kā izpaužas stress ķermenī?
Bieži sastopams maldīgs priekšstats, ka psihosomatika ir iedomāta vai “viss ir galvā”. Patiesībā psihosomatisko stāvokļu fiziskie simptomi ir reāli, un tie ir jāārstē tāpat kā jebkura cita slimība. Stresa pazīmes ietver:
“tauriņus” vēderā,
paātrinātus sirdspukstus,
nosvīdušas plaukstas,
saspringtus muskuļus.
Stresa izpausmes dažādās grupās:
Sievietes: Nogurums, aizkaitināmība, cikla izmaiņas.
Vīrieši: Sāpes krūtīs, asinsspiediena izmaiņas, libido samazināšanās.
Bērni: Vēdersāpes, kas saistītas ar skolas stresu vai emociju neizpausšanu.
Seniori: Izolācija, tuvinieku zaudējumi, hroniskas veselības problēmas.
Kas izraisa psihosomatiskas saslimšanas?
Stress var būt gan pozitīvs (“eistress”), gan negatīvs. Pozitīvs stress motivē un veicina produktivitāti, bet negatīvs ilgstoši var radīt nopietnas veselības problēmas.
Līdzība ar spiediena aparātu: ja emocijas tiek ilgstoši apspiestas, spiediens organismā palielinās, līdz tas “pārsprāgst”, izpaužoties kā fiziski simptomi. Hronisks stress bieži izraisa simptomus organismā tur, kur tas jau ir vājināts.
Kā mazināt psihosomatikas simptomus?
RigaBrain® smadzeņu treniņi izmanto NeurOptimal® Dynamical Neurofeedback® tehnoloģiju, kas neļauj nervu sistēmai efektīvāk pielāgoties stresam. Apmeklētāji ziņo par uzlabotu miegu, mazāku saspringumu un palielinātu emocionālo noturību.
Praktiski ikdienas risinājumi stresa pārvaldībai:
Fiziskās aktivitātes: Pastaigas, stiepšanās vingrojumi.
Elpošanas vingrinājumi: Dziļas elpošanas metodes.
Laika plānošana: Līdzsvars starp darbu un atpūtu.
Speciālistu atbalsts: RigaBrain® treniņi, kas atjauno nervu sistēmas līdzsvaru.
Psihosomatika kā ceļvedis izaugsmei
Fiziskie simptomi ir mūsu īpaša veida “ziņojums”, kas norāda uz nepieciešamību rūpēties par savu prātu un ķermeni. RigaBrain® smadzeņu treniņi palīdz izprast šos signālus, veicinot emocionālo un fizisko līdzsvaru.
Iedvesmojošs stāsts:
Anna (vārds mainīts) pievienojās RigaBrain® treniņiem pēc ilgstošām galvassāpēm un hroniska noguruma. Dažu sesiju laikā viņa pamanīja miega uzlabojumus, mazāku stresu un retākas galvassāpes.
Zinātne un psihosomatika
Pētījumi pierāda, ka hronisks stress var mainīt smadzeņu struktūru. Piemēram, hipokamps, kas atbild par atmiņu, var samazināties, kamēr amigdala stresa laikā kļūst pārāk aktīva. NeurOptimal® tehnoloģija RigaBrain® treniņos atjauno šo līdzsvaru.
Kā rūpēties par savu labsajūtu?
RigaBrain® smadzeņu treniņi ir dabisks un efektīvs veids, kā atjaunot emocionālo un fizisko līdzsvaru. Sāciet ar maziem soļiem – sabalansētu uzturu, fiziskām aktivitātēm un relaksācijas paņēmieniem. Nepalaidiet garām iespēju uzlabot savu labsajūtu jau šodien!
Comentarios